Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Žiť zo spomienky na jediný deň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

K+

...za pohodu a čistotu, která jde z Tvých slov. Mimo jiné se mi líbí Tvoje fotky, škoda, že zde na fotografiích nepřispíváš častěji. Jde z nich něco, co zdejším fotkám velmi často chybí - opravdovost. Přeji Ti pěkný večer.
 

 

Dobrý večer, Michal :)
Trochu s oneskorením, ale predsa som sa k tomu dostala. Najmä, ak mám pocit, že nič nestíham a preto nerobím nič poriadne, lebo sa venujem viacerým činnostiam (hoci len v myšlienkach) súčasne. A večer, keď celodenný kolotoč, vystrieda ticho, s ktorým nastáva spomalenie, pozriem sa tu, čo nové. A tak, teším sa, ak moje "výtvory" čitateľom, či už verným alebo náhodným, keď nazretím z toho, čo u mňa na blogu našli, majú dobrý pocit, keď u nich nastane pohoda, alebo si čo-to odnesú, veľmi ma to poteší.

Ďakujem Ti veľmi pekne - za pozastavenie sa po dlhšom čase, aj za povzbudenie, je to taká milá odmena za čas strávený vo virtuálnom priestore, kedy sa delíme s myšlienkami alebo obrázkami, ako aj Ty sám zdieľaš krásu prostredníctvom Tvojich vzdušných a podmanivých blogov. Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem. Príjemný večer v celkovej pohode, Michal... Urobil si mi radosť.
 
Hodnoť

Ach,

keby sme takto úprimne uvažovali a nechali sa inšpirovať, keď už nie presvedčiť pohľadom na ,, rozprávajúce" tichým tónom rozvetvené stromy a započúvali sa do ich obnažených korún, sťaby symbolizujúcich holé pravdy ŽIVOTA človeka, žilo a dýchalo by sa nám oveľa ľahšie...

... https://www.youtube.com/watch?...
... https://www.youtube.com/watch?...
... https://www.youtube.com/watch?...
 

 

Novembrové koruny listnatých stromov ma vždy fascinovali, práve pre tú ich schopnosť odhalenia, zhadzovania svojho šatstva, čo s tým všetkým nadíde, ako sa dotýkajú susedných stromov, čo vypovedajú. Si to pekne zhrnula, milá Lutna, zavŕšila skladbami. Zajtra si ich vypočujem, určite ma nesklameš. Strunka hravá. :) Usmievam sa, je to také obyčajné šťastie, čo je v nás, čím sa sýtime, čo nás obklopuje, s tým všetkým, čo prichádza - je to šťastie, toto všetko.
 
Hodnoť

Má to veľa do seba, Marti,

aj text aj foto.
Žiť zo spomienky na jediný deň by pre mňa bolo preťažké, asi by som musela losovať, ktorý by to bol. Žijem AJ a NIELEN zo spomienok na veľa-preveľa dní a každú chvíľu k nim pribúda ďalší. Asi mi srdiečko nefunguje ako to správne sito, ani ho k tomu nijako nenútim. Ale tuším a cítim v Tvojom texte inotaj, si rodená poetka každým vysloveným a napísaným slovom, v tom to bude:)
 

 

Je toľko neuchopiteľného, nesmiernosť, tajomnosť medzi riadkami, však? Nič netreba meniť, Janka, žiješ najlepšie, ako vieš. A tak je to, myslím, aj správne. Žiť, žiť pre život samotný. A Ty to, podľa mňa, vieš vždy tak príma rozbaliť. A pritom, chápeš, vieš vystihnúť, čo je medzi riadkami. Jednoducho, vieš, že "je" to tam.
 
Hodnoť

Najmenej

päťkrát som prečítala Tvoje zamyslenie a pri každom prečítaní ma niečo napadlo, čo by som Ti chcela povedať... a nakoniec, len s porozumením a výrečne mlčím ...
Bohatý obsah, fotografie to len umocnili
 

 

Zlatá Helenka, to je dobre a som Ti vďačná, že si povedala iba to, čo si napísala, a nie je toho málo, čo v tých slovách cítim. Duša blízka, vnímam ten dotyk, ver... Krásny večer, víla jesene. :ď)
 


Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Tu, v kupleraji, našom raji 209
 2. Marek Mačuha: SaS - prestaňte s tým populizmom! 190
 3. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 163
 4. Martina Hilbertová: Z vodární ďalej odtekajú peniaze, hoci si riaditeľ zaplatil až troch poradcov 143
 5. Peter Gregor: Pomsta sa vypomstila, čo ďalej? 142
 6. Michal Madaras: Politický boj má hranice 131
 7. Peter Kollega: Pani Balogová, prečo SME asistuje pri samoamnestii malého Fica? 110
 8. Irena Simunekova: Rozprávková krajina - Inovec 66
 9. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 62
 10. Michal Madaras: Chýbajú mi Radičová, Dzurinda, Mikloš, Lipšic 59

Rebríčky článkov


 1. Michal Madaras: Politický boj má hranice
 2. Vladimír Krátky: Mám home office, deti dištančnú a tu v hlavnom meste sa trápime s predpotopným internetom
 3. Roman Hutira: Za pracovnou ponukou dnes sa zväčša skrýva kompromis na úkor peňazí, či pracovnej náplne.
 4. Štefan Vidlár: Hlasný Hlas
 5. Jozo Peric: Pfizer má vďaka prvenstvu pri vakcíne proti Covidu dobre našliapnuté
 6. Július Kovács: Najlacnejší pohrebák sveta z Ruska. Len 11 000 €!
 7. Michal Madaras: Chýbajú mi Radičová, Dzurinda, Mikloš, Lipšic
 8. Denis Jacko: Nechcem už spomínať
 9. Miroslav Binčík: Konverzná terapia v roku 2020? Budíček!
 10. Patrick Linhart: Hovorca si robí čo chce. Minister Mičovský o vyjadreniach svojho hovorcu ani len nevedel!


Už ste čítali?