Ráno na sídlisku má svoje tempo. Ťažko mu odolať

Autor: Marta Macošková | 24.5.2017 o 11:20 | (upravené 25.5.2017 o 20:28) Karma článku: 6,79 | Prečítané:  1785x

Po ubolenej noci nás prechádzka sídliskom vždy povzbudí. Je krátko po raňajkách. Okolo siedmej sme v centre diania pracovného týždňa. Dobíjame baterky ako Wall-e v rovnomennej rozprávke. :)

Malí škôlkári kráčajú v sprievode rodičov alebo iných členov rodiny. Z výrazu tváre niektorých dospelých vyčítam, že si vydýchnu napokon až v práci. Odľahne im, lebo všetko stihli. Nezaspali, dnes to nebol bojkot obliekania či príznaky spánkového deficitu. A možno aj áno. Ale už je dobre, hor sa do práce. Aspoň ja som to tak mala, keď som odprevádzala do škôlky alebo školy môjho synovca. V práci som si vydýchla, už je dobre. :)

Okolo pol ôsmej začínajú poriadne sídliskové zápchy. Naozajstný policajt dohliada na poriadok a bezpečnosť pred zebrou základnej školy. Pozdravíme sa a prechádzame cez priechod pre chodcov na druhú stranu. Svižne, aby sme nebrzdili premávku.

Džavot školákov. Starší brat drží za ruku svoju sestričku. Ešte sa nehanbí. Spolužiaci rozoberajú novú hru. Dievčatá, najlepšie kamarátky, si robia spoločný program na víkend. My sme to kedysi volali pyžamový večer až do rána. :-)

Vodič poklepkáva po volante, žeby tiež počúval hudbu ranného mesta? Je v pohode. Naladený na vlnu rána. Nerozčuľuje sa, že sa pred základnou školou tvorí kolóna. Zakýva nám, a my v pozdrave nezaostávame. Usmievame sa. Krásne ráno.

Tento ranný tlak mestského sídliska pred ôsmou je ako hudba, ktorá ma také ‛šialené‛ tempo, že vás jej energia nevyčerpáva, naopak, núti vás do nejakej aktivity.

Pripomína mi to čas pred obedom s dieťaťom, ešte pred dlhšou prechádzkou. Polievka je takmer hotová. Celý byt vonia za vývarom. Môj malý indián buďto lieta hore dole, alebo vareškou bubnuje po hrnci, kým ja umývam riad, keď mám občas ako šum kdesi v pozadí pustené rádio. 

Ráno na sídlisku počas pracovného týždňa je ako hudba, ktorá vedie k dynamickejšej činnosti. Keď máte nutkanie urobiť všetko hneď, nič neodkladať na neskôr či do zajtra.

Slnko ešte nie také silné, vykúka z oblakov, možno aj spŕchne. Na jazyku ostala chuť nedopitej kávy. Vo vlasoch a na tvári jarný vetrík. Jeho vôňa, ako ten najzdravší relax, vyvolá kýchanie. Hoci sa deň iba začína, a my nikdy dopredu nevieme, čo nám prinesie, tešíme sa.

Všade okolo nás sú poschovávané vtáčiky, najmä straky, drozdy. Vrabce a holuby tie sa smelo priblížia. :) Otáčame sa za zvukmi, hlasmi a načerpávame energiu. Z ukrojených obrazov vôkol nás vítame deň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Bödör stratil pamäť, prokurátor to chce preveriť

Čo sa udialo na súde s vrahmi Kuciaka a Kušnírovej.


Už ste čítali?