Otvorili ste temnú komnatu

Autor: Marta Macošková | 12.9.2016 o 11:41 | Karma článku: 10,96 | Prečítané:  7410x

Teraz toho všade bude veľa. Budeme o tom hovoriť, písať, riešiť to. Vznetlivé pohoršenia na nás kričia z každej titulky, a to je dobre. Tieto udalosti nesmú ostať bez povšimnutia, a už vonkoncom nie bez potrestania! 

Je to hnus a každému, nielen rodičom, citlivým povahám, z toho, čo vyšlo na povrch, prišlo poriadne zle... To už fakt ani tie deti nedostanú do pozoru povolaných, práve tích, ktorí majú najväčšie kompetencie? Len v predvolebnom období sú za pekných a činných? Asi som práve precitla, a zložila si tie ružové okuliare, zobudila som sa do tvrdej reality!

Tento nehorázny zločin bude opäť ktosi hlúpo odôvodňovať, akoby sme boli načisto všetci hlupučko naivní, vyhovárať sa, zametať pod koberček, zvaľovať vinu, že veď "iba" zlyhal ľudský faktor? To iba však v sebe nesie strašnú traumu, to svinstvo už ani ten najlepší terapeut nesprace, aby sme sa chápali... S niečím takým obeť žije do konca života! Čo prežívajú tie dievčatá, ich matky či otcovia, keď svoje deti v tom najlepšom presvedčení pošlú do podobného zariadenia, aby im tam pomohli, a časom sa dozvedia o zneužívaní? 

Keď som čítala trilógiu od Stiega Larssona - Millennium, bolo mi rovnako na zvracanie, že som predmetné pasáže o znásilňovaní preskočila - aj v tomto prípade sa tejto ohavnosti na bezbranných deťoch dopúšťal "človek", ktorý mal na dieťa, mladistvú dozrieť, pomôcť, ukázať tú správnu cestu. Ale teraz, pred udalosťami, ktoré sa mali odohrávať v Dome hrôzy  v Galante, už pred problémom nesmiem, nesmieme zatvárať oči. Neostanem apatická...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Poplatok za sobáš môže dobehnúť snúbencov aj na úrade, nielen v kostole

Matriky majú s cirkevnými sobášmi viac práce ako s civilnými, tvrdia autori poplatku.

KOMENTÁRE

Od mačiatok k ohrozeniu demokracie. Ňuňuňu

Sociálne siete už nie sú miestom, kde sa stretávajú priatelia.


Už ste čítali?