Ráno pomýlenej sms

Autor: Marta Macošková | 9.2.2013 o 13:47 | (upravené 19.2.2013 o 14:17) Karma článku: 8,01 | Prečítané:  1030x

Vstal si zavčas rána, akoby si tušil, že sa dnes rysuje zákazka života. Zrazu tu bol pevný bod. Istota. Pršalo, snežilo, v meste práve nastal kalamitný stav. Poslal si prázdnu sms na číslo 1122 - lístok zakúpený. Kým Ti mokol kabát, vlasy a značkové topánky, autobus sa k svojmu termínu stále nehlásal. A potom si konečne, ako mokrý ňufko, nastúpil.

Všimla si Ťa.

So želaním dobrého ránka si si k nej prisadol. Do školy, do práce?; chcel si nadviazať komunikáciu. To, ako si sa snažil prečítať aspoň vetu knihy, akej venovala maximálnu pozornosť, sa Ti darilo neveľmi šikovne skrývať. Bol si trochu nervózny, hovoril si o počasí, o veľkom šťastí, ktoré Ťa dnes čaká. Ďalej si už šetril slovami, videla sa Ti akási pyšná - na Tvoj šarm vôbec nereagovala. Zatiaľčo ona sa v tichosti tešila Tvojej chutnej a nehranej radosti. Už vtedy si predstavila, aké by bolo, prechádzať sa zasneženým parkom v Tvojej spoločnosti.

Niektorý z cestujúcich upozornil ostatných, že nastupujú revízori. Z vrecka kabáta si si, v predstihu, vybral mobil, aby si bol pripravený a rozospatých revízorov nezdržoval jeho hľadaním. Ostal si v poriadnom šoku. Ako sa len dal krájať. Dal si presne ten pohľad, aký majú strážcovia dopravných čítačiek radi. Práve si totiž zistil, že máš zakúpený lístok Trnavy, hoci cestuješ v Košiciach. Slečna neváhala a bleskovo prečítala, z čoho si ostal taký vydesený a bledý. Zachichotala sa. Prepáč, nemohla inak. 1166; pošuškala. Aby si stihol zákazku života a nezmeškal termín šťastného dňa. Prechádzka v to kalamitné ráno určite nebola posledná. : )

prechádzka, kamarát, istota

zdroj foto: tu

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?