Dobrý pocit, osudový

Autor: Marta Macošková | 28.11.2011 o 9:47 | Karma článku: 7,41 | Prečítané:  1021x

Chalanisko sa na mňa usmieva. Obratne blokuje želanie krásneho víkendu do sieťky s mandarínkami a mne, priamo do očí. Také osobné. Doslovne mi hovorí, nech prežijem krásny víkend. Toľko energie, niečoho rozkošného, vľúdneho za tak nepatrnú chvíľu niektorí ľudia nevyšlú ako je rok dlhý. Jednoducho mi spravil krásny čas, deň, čo deň, víkend! A chcem to povedať celému svetu. Nech spadnem zo stoličky, ak to nie je pravda.

Bolo to krátke. Zrazu: po dňoch nemilosrdných trapasov a tvrdého pádu som si uvedomila, že si vôbec nepripúšťam prenikavú únavu, sklamanie z rozhovorov, od ktorých som si nemala veľa sľubovať. Deň blbec vyvrcholil a podhodil mi do cesty toto. Nutné zažiť. Koľkí zo seba vyžarujú niečo svieže, fajné, nabité? Poznáte to, zrazu je vám dobre, všetko zlé z vás (aspoň na okamih) opadne. Čokoľvek, čo mi v próze dní pozdvihlo náladu, správne ma nakoplo, povzbudilo, vzbĺklo z maličkosti. Naozaj. Tieto maličkosti hrejú ešte dlho potom. A to je na nich super, sú také nenápadné, ale osudové.

Ešte raz som sa otočila. Naše pohľady sa stretli, prekvapivo, ako naše úsmevy. A potom som ťukla čelom do stĺpa - ako vo filme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?