Odsúdiť je ľahké...

Autor: Marta Macošková | 14.9.2011 o 8:49 | (upravené 20.8.2012 o 15:05) Karma článku: 8,89 | Prečítané:  1558x

Zdravý rozum mi navráva, aby som brzdila, aby som stíchla, aby som teraz mlčala, lebo ma čaká vlna kritiky - je to silnejšie.

Straty

Každý deň vyhasne ľudský život. Viem. Je dosť ľudí, o ktorých by sa malo Slovensko, celý svet dozvedieť. Od zdravotníkov, záchranárov, hasičov, cez vedu a výskum, z radov učiteľov, archivárov, remeselníkov, po tých najmenších; dalo by sa menovať.

Zaslúžený obdiv a hranice

Zaiste je veľa ľudí, ktorí dennodenne konajú dobré skutky. Neočakávajú odmenu, poďakovanie, nenaparujú sa. Konajú spontánne, srdcom. Nezastavia sa, neraz začínajú tam, kde by väčšina jednoducho skončila, zhasla. V krutých životných situáciách nesú ťažké bremeno, nepoznajú nevládzem, nehovoria nedokážem, idú ďalej, lebo vždy sa musí ísť ďalej. Žijú medzi nami. Svetové osobnosti nášho súkromia. Obohacujú naše životy alebo široké okolie, hoc aj nezvyčajnými drobnosťami. Sú vzácni. Ak zahynie verejne známa osobnosť, táto strata zasiahne kvantum ľudí súčasne. Davy obyčajných priaznivcov, tvrdých frajerov, nielen citovo labilných. Neodsudzujme tých, čo sa niečím líšia a sú, akoby, na druhom brehu. Nevynášajme zbrklé rozsudky, nevyvolávajme tieseň - nežeňme iných, zámerne, do úzkych. Sú isté hranice, ktoré treba rešpektovať, áno.

Skutočný príbeh

Ako jediný na pohrebe neplakal. Mnoho vyčítavých pohľadov ho odsúdilo, lebo za blízkou osobou nevyronil jedinú slzu. Nikto však nenazrel do jeho duše, nikto nevidel, že mu slzy tvrdnú v srdci a menia sa na kameň.

Nebuďme krutí, neštekajme po sebe, neubližujme...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?