Na slovíčko (alebo nábor do sekty)

Autor: Marta Macošková | 1.7.2011 o 12:12 | (upravené 20.8.2012 o 15:11) Karma článku: 9,38 | Prečítané:  2008x

Takto pozvoľna začal rozhovor s dvoma dámami, ktoré sa mi prihovorili cestou za povinnosťami. Zaiste si všimli, že mám naponáhlo, ale možno sa v tejto lokalite nevedia zorientovať, a napokon, môže ísť o niečo závažné - zastavila som.

- Slečna, alebo pani?

- Slečna

- Ponáhľate sa?

- Čo by ste potrebovali?

- Chceli by sme počuť váš pohľad, ohľadne horoskopov. Veríte im?

Prišlo mi úsmevne, reku, medzi matkou a dcérou vznikla krkolomná dilema. Ja ako spravodlivosť. Nooo, to mi bude cťou, v tejto dileme, vyniesť ortieľ, povedala som si.

- V novinách si občas nejaký prečítam, tým nechcem povedať, že sa horoskopmi riadim a uvádzam ich do praxe. Zväčša nájdem, čo sa mi v momentálnom rozpoložení hodí, ale v inom zverokruhu. Neprikladám horoskopom absolútny význam, hlavne tým univerzálnym.

- Vidím, že uvažujete rozumne. Čo si teda myslíte o predpovedaní budúcnosti?

- Nuž, predvídaví sme všetci, vravím a dosť zneistím.

Touto otázkou mi bolo jasné, kam tento ošiaľ smeruje, zdravý rozum vyslal varovný signál, aby som hneď odišla, pretože jasnú predstavu o zámere ďalšej debaty, nemožno oklamať. To už mladšia vytiahla z tašky brožúrku, nanútene mi ju strkala do rúk, druhá ma chytala za lakeť, čím sa nepríjemný pocit len vybičoval. Neprestávala, práve naopak, pozývala ma na stretnutie v kruhu priateľov (preboha, priateľov, akých priateľov?), priateľov, ktorí obohatia môj život a zmenia klamlivú predstavu o svete. To som sa už vymanila z jej silného zovretia a prebehla cez priechod. Bŕ, ešte na druhej strane som cítila, ako tam stoja a pohľadmi mi prebodávajú chrbát, a nie, neotočila som sa.

Neviem o akú spoločnosť ľudí išlo, ale prvý dojem je pre mňa dôležitý a moja intuícia, ma doposiaľ, ešte nesklamala. Neboli to jehovistky, zrejme prichádzali zo stanu veže novotvorných svedkov. Spoločnosť - sekta, ktorá si vás odchytí na ulici, keď jej poslovia vycítia, že by vás dokázali spracovať na svoj obraz. Vezmú vám (dobrovoľne) majetok, stanete sa ďalšou paralyzovanou figúrkou na vyrabovanej šachovnici. Alebo som v omyle? Tak či onak. Ďakujem, neprosím.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Najčítanejší spisovateľ má so slovenskými podnikateľmi zlú skúsenosť.

SVET

Café Európa: Ako dopadne Európa po francúzskych voľbách

Francúzsko má nového proeurópskeho prezidenta.


Už ste čítali?