Deduškov zlý pin

Autor: Marta Macošková | 11.5.2011 o 9:56 | (upravené 20.8.2012 o 15:12) Karma článku: 11,27 | Prečítané:  1570x

Červené grepy sa kotúľajú po pohyblivom páse a hmkavým pospevovaním, si takto svojvoľne, krátim čakanie v rade pri pokladni. Nedočkavec za mnou mi nákupným vozíkom horlivo tlačí do pása. Ukradomky, no dosť drzým spôsobom vysiela signál, nech urobím krok vred pre tých pár centimetrov, ktoré sa podchvíľou uvoľnili.

Iste, keby sa pohnem, nadobudne pocit, že zakrátko uchopí bloček, pokladníčke zrejme neodpovie na pozdrav a prianie pekného dňa, i poberie sa kade-ľahšie s celým nákupom, lebo rýchlo, rýchlo, nemám čas.

Ty starý - bodka, bodka, bodka -, čo zdržuješ!? K čomu ti je karta, keď do - bodka, bodka, bodka - nedokážeš naťukať pár čísel!?“ Soptí zo seba hrubé výčitky, práve ten neohrabaný nedočkavec s vozíkom, smerom k zapratanej pokladni. Pani pokladníčka neostane ľahostajným automatom, práve naopak, s konfliktom, ktorý sa všetkým zúčastneným odvíjal pred očami, sa rozhodne popasovať podľa vlastného presvedčenia. V momente ohriakne nespokojného chlapa, a dôstojne zastane pochybenie zmäteného starčeka, ktorý sa, zrejme, iba onehdy naučil narábať s kreditkou; keby aj nie, každý človek sa môže pomýliť. „Aby ste na tom raz neboli horšie, slušnosť a taktnosť by bola na mieste, vážený zákazník. Navoliť nesprávne číslo môžem ja, rovnako vy, ktokoľvek, sme predsa ľudia, a chýb sa dopúšťame denne.“ Týmto ako-tak uzemní napaprčaného chlapa, ktorý si pohundre ešte sám pre seba, a pofučí mi tým zatrpknutým nepokojom do vlasov. Počínanie pokladníčky uznali viacerí, lebo neostala chladným strojom, ktorý berie, púšťa a posúva rozličný sortiment čiernym pásom pokladne.

Pokladníčky denne schodia rozmanitým správaním zákazníkov, a hoci prejdú školením všeobecnej etikety chovania, a z tohto aspektu im plynú mnohé interné predpisy a povinnosti, sú to živé stvory, nie roboty. Pokiaľ si chcú udržať pracovné miesto, musia brať celkový ohľad; lebo náš zákazník - náš pán. Nesčítateľnekrát sa sília, keď prehĺtajú uštipačné poznámky či pohľady niektorých grobianov, cez to všetko sú nútené k úctivému úsmevu, stý, tisíci raz každému pozdraviť, poďakovať za nákup, zapriať pekný deň, no malo by to platiť aj naopak, nielen pri nákupe, platení a pod.

Pozdravujem deduška a všetky pokladníčky. Utešený deň, všetkým.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?