Ujo Notabene

Autor: Marta Macošková | 24.1.2011 o 21:40 | (upravené 19.11.2011 o 14:57) Karma článku: 5,79 | Prečítané:  1050x

Vidím ho v dave a z diaľky. Stojí na svojom mieste, pán s časopisom pritisnutým k hrudi. Vyzerá staršie na vek, ktorý mu skúmavo a zaokrúhlene už niekoľko týždňov odhadujem. Pozdraví sa. Slušne a nevtieravo. Letmý úsmev, kývnutie hlavou na pozdrav... ako vždy. Míňam ho, no neskrývam v myšlienkach ešte istý čas.

Pozdraví sa mi iba z dôvodu, lebo si Notabene zvyknem kupovať, pre ovocie v sáčku, teplé pečivo, či pár mincí navyše? Ktovie, možno je vďačný za úsmev a pozdrav, za pár slov. Notabene. Posolstvo pomoci sa mi páči. Ľudské, vítané, k úvahe. Vybaví sa mi film Pošli to ďalej, v ktorom malý chlapec rozbehne projekt pomoci ľuďom vo svojom okolí. Maličkosti tvoria celky a tie môžu zmeniť ľudstvo, nesmelý krok ku kroku odhodlania vytvára chôdzu. Súzvuk za snom domova alebo túžba splniť sen niekoho iného, ktorý v nás ohlásene niečo silné vyklopkáva.

 

cesta

 

Chcela by som vedieť, o čom premýšľa ujo s Notabene v rukách, alebo ľudia bez domova... Štrngajú v nich prehrešky pominuteľného života, ktoré si vypýtali nemilosrdnú daň? Otázky a spomienky, ktorým sa nemožno vyhnúť. Mračíme sa na rozpustilé pohľady opitých bezdomovcov, ich strniská a špinu na perách, v brade, za nechtami. Nehanbia sa, naťahujú svoje ruky, a my častokrát cúvneme...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Poplatok za sobáš môže dobehnúť snúbencov aj na úrade, nielen v kostole

Matriky majú s cirkevnými sobášmi viac práce ako s civilnými, tvrdia autori poplatku.

KOMENTÁRE

Od mačiatok k ohrozeniu demokracie. Ňuňuňu

Sociálne siete už nie sú miestom, kde sa stretávajú priatelia.


Už ste čítali?